Omluva za omezení z důvodu stavebních prací

Vážení pacienti,

V Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie probíhá od června roku 2021 výstavba nového lůžkového pavilonu. Stavba měla být dokončena do 18. srpna letošního roku a od října měla sloužit našim pacientům.

Bohužel, generálnímu dodavateli se nepodařilo tento termín dodržet a stavba má být dokončena až 28. února 2023.

V současné době navíc probíhají rekonstrukční stavební práce v části stávajícího lůžkového pavilonu. Tyto práce musely nutně proběhnout před spuštěním provozu v novém pavilonu. V dobré víře a v očekávání včasného dokončení nového pavilonu, byla rekonstrukce části starého lůžkového pavilonu naplánována v předstihu a následně zahájena začátkem července letošního roku a měla být dokončena do konce měsíce srpna.

Součástí této stavby je kompletní rekonstrukce rozvodů instalací části starého pavilonu, rekonstrukce části prostor, propojení mezi starým a novým pavilonem a nutná protipožární opatření. Při rekonstrukci probíhá kompletní výměna starých rozvodů, z nichž zejména kanalizace vykazovala stáří téměř 100 let a byla uložena ve velké hloubce pod úrovní podlah. Při zásahu do konstrukcí se ukázalo, že objem prací musí být rozsáhlejší, než jsme původně předpokládali, proto se termín dokončení posunuje na 23. září.

Probíhající rekonstrukce měla za následek omezení naší lůžkové kapacity z již stavbou zmenšeného fondu 39 lůžek na současných 19 lůžek.

Omlouváme se všem pacientům, kteří měli na měsíc září naplánovány operace a museli být přeobjednáni na pozdější datum. Stejně tak se omlouváme za probíhající stavební práce a s tím spojená omezení  a vyšší hlučnost, která stavební práce doprovázela.

Přes všechna tato omezení jsme přesvědčeni, že od 26. září letošního roku budeme moci poskytovat našim pacientům ubytovací standard, na který jsou pacienti u nás zvyklí a od jarních měsíců roku 2023 pak nadstandardní ubytování v novém pavilonu.     

 

Ing. Ludvík Hovorka                                                         MUDr. Alena Schmoranzová

ředitel                                                                                    primář